Ponadczasowe piękno Mebli Wrzosowa

Dla większości użytkowników kuchnia to takie miejsce, które w sposób szczególny kojarzy się z domowym ciepłem, różnorodnością zapachów i przyjazną atmosferą. To, co nadaje wnętrzu kuchennemu charakteru, stylu i klimatu, to przede wszystkim meble, ich oryginalny design i funkcjonalność. 

Jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich marek mebli kuchenych są Meble Wrzosowa. Firma od ponad 30 lat umiejętnie łączy wieloletnie tradycje i najwyższą jakość produkowanych mebli, specjalizując się w projektowaniu i zabudowie wnętrz pomieszczeń prywatnych oraz publicznych na indywidualne zamówienie. 

Bogate doświadczenie w produkcji mebli kuchennych pozwoliło zająć się również kompleksowym wyposażeniem mieszkań i domów. Meble Wrzosowa realizuje projekty wnętrz od pomieszczeń związanych z kuchnią, jak jadalnia i salon, poprzez strefy przechowywania (garderoba, biblioteka, korytarz), na sypialni i łazience kończąc. 

Meble proponowane przez producenta to harmonijne, autorskie projekty, wykonane znajwyższej jakościmateriałów. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii cyfrowych, każdy klient może przed podęciem decyzji o zakupie zapoznać się z wizualizacją swojej wymarzonej kuchni. 

Wszyscy projektanci i pracownicy firmy są na bieżąco szkoleni w zakresie nowych rozwiązań technologicznych i materiałowych w meblarstwie. Priorytetem jest profesjonalizm i fachowa obsługa w salonach firmowych, gdzie proponowane rozwiązania iprojektywzorniczo sąnapoziomie tych przygotowywanych przez biura projektowe, a koszt projektu (często kilku wersji) wliczony w cenę mebli. 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klienta osoby zatrudnione w salonach, to wykształcona kadra głównie w dziedzinie architektury i projektowania wnętrz, która doskonale potrafi rozpoznać indywidualne potrzeby i upodobania klientów, a następnie zaproponować odpowiednie rozwiązania. 

Wysoki poziom realizacji, doskonała jakość akcesoriów i okuć meblowych oraz nowoczesny design w połączeniu z ergonomią i najnowszymi technologiami to coś, co firma Meble Wrzosowa oferuje swoim Klientom. 

Jak podkreśla Andrzej Woźniakowski, właściciel przedsiębiorstwa: Proponujemy meble wykonane z drewna litego, jak dąb, buk, olcha, czereśnia czy orzech amerykański. Stosujemy również naturalny fornir, technologię nakładania lakierów poliuretanowych, a duża paleta kolorystyczna zaspokoi gust najbardziej wymagających użytkowników. W ofercie posiadamy również meble w programie eco-line, wykonane w całości z drewna, zazwyczaj olchowego lub czereśniowego, a powierzchnie zabezpieczone są olejem lnianym i woskiem pszczelim. Takie meble mają prawdziwy charakter. 

O najwyższej jakości Mebli Wrzosowa stanowi ich funkcjonalność, łatwość użytkowania, jak również wysokogatunkowość zastosowanych surowców i komponentów. Na swoje zestawy firma oferuje 5-letnią gwarancję i wieloletnią opiekę serwisową obejmującą naprawy, modernizację czy odnowienie. – Do produkcji używamy tylko takich materiałów, które spełniają ostre kryteria wytrzymałościowe, wymagania estetyczne, pielęgnacyjne oraz sprawdzają się w codziennym użytkowaniu. Stworzyliśmy szeroką ofertę mebli nowoczesnych, klasycznych i stylowych, ale wciąż poszukujemy nowych rozwiązań. Obecnie pracujemy nad wprowadzeniem tzw. drugiego blatu, wykorzystywanego w wyspie kuchennej. Poprzez nałożenie jednego blatu na drugi, zostaje zasłonięta opcja robocza wyspy i uzyskana zostaje dodatkowa przestrzeń. Naszą ofertę nie ograniczamy jedynie do mebli kuchennych, ale wykonujemy na zamówienie również każdy inny ich rodzaj. Oferujemy również systemy dedykowane konkretnym zawodom, jak np. stoły zegarmistrzowskie – dodaje A. Woźniakowski. 

W bogatej ofercie Mebli Wrzosowa każdy znajdzie coś dla siebie. Dla osób poszukujących funkcjonalnej przestrzeni i prostych rozwiązań spółka proponuje Kuchnie Concept. Do użytkowników doceniających nie tylko oryginalny design, ale także efektywność skierowana jest oferta Kuchni Nowoczesnych. Te minimalistyczne propozycje o prostych bryłach i płaskich powierzchniach, charakteryzują się nowoczesną elegancją oraz wysoką funkcjonalnością. Z kolei wiktoriańskie Kuchnie Stylowe to inspirowane przeszłością meble bogate w zdobienia, piękne witraże, ręcznie rzeźbione elementy. 

Meble Wrzosowa, to firma zachowująca najwyższe standardy, o czym świadczą liczne nagrody oraz wyróżnienia zdobywane na wystawach branżowych i targach, jak m.in. Złote Medale Międzynarodowych Targów Poznańskich (2004 i 2006 r.) i Międzynarodowych Targów Katowickich (2001- 2003). Meble Wrzosowa były również nominowane do znaku „Dobry Wzór” w konkursie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego (2006 i 2011). Przedsiębiorstwo jest także trzykrotnym laureatem Opolskich Targów Mebli i Wyposażenia Wnętrz (2000-2002) oraz branżowych targów w Krakowie (2002-2003). W tym roku już po raz trzeci spółka zdobyła tytuł Laureata w Ogólnopolskim Programie Najwyższa Jakość Quality International, dzięki czemu zdobędzie wyróżnienie specjalne w tym programie – Perłę QI.

Joanna Chrustek, Forum BiznesuKuchnia dla każdego


Jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich marek mebli kuchennych obchodzi jubileusz 30-lecia. Meble Wrzosowa to umiejętne połączenie funkcjonalności, najwyższej jakości surowców i oryginalnego designu. Meble Wrzosowa to firma rodzinna z wieloletnią tradycją, specjalizująca się od 1985 roku w projektowaniu i budowie systemów kuchennych na indywidualne zamówienie. Swoją działalność rozpoczynała jako pięcioosobowy zakład, dziś zatrudnia ok. 100 wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Wszystkie meble tego producenta są autorskimi projektami. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii cyfrowych, każdy klient może wcześniej zapoznać się z wizualizacją swojej wymarzonej kuchni, która jest sercem każdego domu. Dlatego tak wielkie znaczenie ma odpowiedni dobór mebli kuchennych, jej wystrój i klimat, w którym każdy domownik będzie się czuł po prostu dobrze. Dla osób poszukujących funkcjonalnej przestrzeni i prostych rozwiązań spółka proponuje Kuchnie Concept („Aqua”, „Daisy”, „Idea”, „Marylin”, „Nina”, „Wanessa”). Linia Premium (Kuchnie Nowoczesne) skierowana jest do użytkowników poszukujących nie tylko oryginalnego designu, ale także efektywności („Ambrozja”, „Avance”, „Atena”, „Karolina”, „Perla”, „Paulina”, „Diana”, „Natalia”). To minimalistyczne propozycje o prostych bryłach, płaskich powierzchniach, charakteryzujące się nowoczesną elegancją oraz wysoką funkcjonalnością. Z kolei wiktoriańskie linie „Symfonia” i „Dynastia” (Kuchnie Stylowe) to inspirowane przeszłością meble bogate w zdobienia, piękne witraże, ręcznie rzeźbione elementy. To harmonijne projekty, wykonane z najwyższej jakości ekskluzywnych materiałów, przeznaczone dla osób, które dostrzegają w kuchni coś więcej niż tylko przestrzeń do pracy. Jak podkreśla Andrzej Woźniakowski, właściciel przedsiębiorstwa Meble Wrzosowa: – Wyposażenie kuchni wykonujemy z litego drewna (buk, dąb, olcha, czereśnia, klon, orzech amerykański) lub z naturalnych fornirów. Wszystkie nasze materiały spełniają najostrzejsze kryteria norm – czystości emisji, wytrzymałości mechanicznej i estetyki. To sprawdzone surowce o najwyższych parametrach jakościowych, które sprawiają, że meble są wytrzymałe, łatwe w codziennym użytkowaniu i pielęgnacji, a dzięki temu cieszą się dużą popularnością, nie tylko w kraju, ale również za granicą, zwłaszcza we Francji, Niemczech czy w Szwecji.

 

Joanna Chrustek

http://forumbiznesu.pl/index.php?strona=239&id_kat=3274

Forum Biznesu nr 03 (146), 30 marca 2015

 ___________________________________________________________________________________
 

Forum Biznesu                                                  

Dziennik Gazeta Prawna                                               

 

Kształtować przestrzeń

Meble Wrzosowa - funkcjonalność, tradycja i ponadczasowe piękno

 

Meble Wrzosowa to jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich marek mebli kuchennych. Ta rodzinna firma, która niebawem obchodzić będzie swoje 30-lecie, umiejętnie łączy wieloletnie tradycje, funkcjonalność, najwyższą jakość i oryginalny design produkowanych mebli.

 

Rozmowa z Andrzejem Woźniakowskim, właścicielem przedsiębiorstwa Meble Wrzosowa

Pana firma swoją działalność rozpoczynała jeszcze w poprzednich realiach polityczno-ekonomicznych. Jak Pan wspomina tamten okres?

Przedsiębiorstwo powstało we Wrzosowej (stąd dzisiejsza nazwa firmy) w 1985 roku, jako zakład rzemieślniczy, świadczący usługi wykonawstwa mebli na wymiar na indywidualne zamówienia, dla klientów, którzy poszukiwali głównie mebli do zabudowy wnętrz swoich domów i mieszkań.

Jednym z elementów, gwarantującym sukces w tamtych nierynkowych realiach, był dostęp do materiałów i surowców, które były limitowane, nie można było kupić na wolnym rynku drewna, czy lakierów. Z tym były największe problemy, a my dużo energii i czasu poświęcaliśmy na poszukiwanie surowców. Mimo tych trudności jednak udawało nam się kontynuować produkcję, od początku stawiając na naszą domenę, czyli meble kuchenne - głównie stoły, krzesła
i taborety. Nasze stoły były wówczas w ofercie meblowych domów towarowych w Częstochowie, Katowicach i Warszawie. Z końcem lat 80. ukierunkowaliśmy już produkcję na kompleksowe umeblowanie kuchni i tak zaczęły powstawać kompletne serie zestawów meblowych, w czym specjalizujemy się do dziś.

A jak Pana przedsiębiorstwo odnalazło się w dobie przekształceń i nowych realiów rynkowych?

Po 1989 r., kiedy zmienił się ustrój, odczuliśmy po raz pierwszy skutki kryzysu, związanego z przekształceniami. Z dnia na dzień straciliśmy dużych odbiorców, jakimi były państwowe domy towarowe. Szybko jednak dostosowaliśmy naszą ofertę do zupełnie innych odbiorców, których wymagania bardzo szybko wzrosły i wdrożyliśmy nowe kanały dystrybucji. Potrzeba sprostania wymaganiom klientów, spowodowała, że zaczęliśmy się specjalizować
w produkcji mebli na indywidualne zamówienia odbiorców, czemu sprzyjało pojawienie się na rynku integralnego AGD produkowanego specjalnie do zabudowy w meble oraz moda na ergonomiczne rozwiązania, np. zakresie wysokości blatów, szuflad, usytuowania zlewozmywaka, odległości między lodówką a płytą grzewczą, itp. Z każdym rokiem odnotowywaliśmy dużą dynamikę rozwoju. Już w 1994 r. wystawialiśmy się po raz pierwszy na targach w Poznaniu, gdzie nawiązaliśmy kontakty z odbiorcami zagranicznymi. Eksport naszych mebli nadal jest jednym z elementów naszej polityki sprzedażowej, jednak nie jest to duży udział w rynku. Raczej stawiamy na ekspansję w naszym kraju, gdzie stale rośnie grono wymagających klientów.

Otworzyliśmy drugi zakład produkcyjny w podczęstochowskim Mstowie, gdzie mieści się dziś siedziba firmy oraz sukcesywnie powiększamy sieć własnych salonów sprzedaży na terenie kraju – dziś jest już ich 13. Rozpoczynaliśmy jako pięcioosobowy zakład, a dziś zatrudniamy ok. 100 wysoko wykwalifikowanych specjalistów i dokonujemy stałych inwestycji w modernizację linii produkcyjnych.

Proszę zatem opowiedzieć co stanowi dziś Państwa kompleksową ofertę?

Świadczymy usługi w zakresie projektowania i produkcji zestawów mebli kuchennych z pełnym wyposażeniem w sprzęt AGD (lodówki, piekarniki, zmywarki, płyty grzewcze, itp.). W tym zakresie na stałe współpracujemy
z czołowymi producentami sprzętu dostępnego na polskim rynku. Oczywiście oferujemy również zestawy mebli bez wyposażenia i wtedy klient własnym staraniem taki sprzęt AGD może nabyć. Wszystkie meble są naszymi autorskimi projektami, a dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii cyfrowych, każdy klient może wcześniej zapoznać się z wizualizacją swojej wymarzonej kuchni.

Nasze meble oferujemy zarówno w stylach klasycznym i nowoczesnym (linie „Ambrozja”, „Avance”, „Atena”, „Karolina”, „Perla”, „Paulina”), charakteryzującym się prostą formą i nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi, jak i ekskluzywnym (np. meble wiktoriańskiej linii „Symfonia” i „Dynastia”), który jest nie tylko efektowny, ale podkreśla styl życia domowników i rezydencjonalny charakter wnętrza – to funkcjonalność i tradycja połączona w ponadczasowe piękno, które odzwierciedla precyzja ręcznego  wykonania i dbałość o każdy rzeźbiony detal. Meble wykonujemy
z litego drewna (buk, dąb, olcha, czereśnia, klon, orzech amerykański) lub z zastosowaniem naturalnych fornirów. Do produkcji używamy materiałów, spełniających najostrzejsze kryteria norm - czystości emisji, wytrzymałości mechanicznej i estetyki. To sprawdzone materiały o najwyższych parametrach jakościowych, które sprawiają, że meble są wytrzymałe, łatwe w codziennym użytkowaniu i pielęgnacji. Na indywidualne życzenia klientów wdrażamy ich sugestie zarówno odnoszące się do projektu, jak i użycia materiałów wykończeniowych (np. barwy stali i szkła, zastosowanie skóry, tapicerki, itp.). Tak powstają zestawy serii Concept-Line (wg koncepcji klienta, zgodnie z jego oczekiwaniami i potrzebami).

Meble oferowane są w szerokiej palecie barw, jak i w naturalnej barwie drewna  (linia Eco-Line), wykończonych naturalnymi preparatami (olej lniany plus wosk pszczeli). Realizacja zamówień odbywa się w okresie od 4 do 6 tygodni. Zapewniamy transport do klientów na terenie całej Polski na nasz koszt,
a montażu mebli i podłączenia wszystkich urządzeń dokonuje nasza specjalistyczna ekipa, która również przeprowadza niezbędne szkolenie dla użytkowników.

Jakie jeszcze elementy stanowią o wyjątkowości Mebli Wrzosowa? Na czym opiera się Państwa przewaga konkurencyjna?

To połączenie funkcjonalności i piękna tych mebli, co stanowi o ich najwyższej jakości. To nie tylko wykonanie i strona wizualna, ale przede wszystkim trwałość, która jest efektem jakości zastosowanych surowców i komponentów oraz łatwość ich użytkowania. Na nasze zestawy oferujemy 5-letni okres gwarancji i wieloletnią opiekę serwisową po tym okresie, obejmującą naprawy, modernizację, odnowienie, czy wymianę mebli. Dla nas kuchnia w domu czy mieszkaniu jest centralnym miejscem życia rodzinnego. To tu zazwyczaj spotykają się wszyscy domownicy każdego dnia, zwłaszcza rano. To najważniejsze pomieszczenie, dlatego wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom klientów, sprawiając, by wyposażenie kuchni spełniało ich wymagania,  
z jednej strony swoim pięknem stwarzało odpowiedni nastrój, a z drugiej spełniało wymagania w zakresie funkcjonalności użytkowania. Niewątpliwie jednym z kluczowych elementów, wpływających na końcowy efekt jakościowy jest sam projekt, który powinien zakładać cały późniejszy proces eksploatacji mebli. Wszystkie te czynniki stanowią o wyjątkowości i najwyższej jakości naszych mebli, co w połączeniu z kompleksowością świadczonych przez nas usług, daje nam niewątpliwą przewagę na rynku. 

Stosujemy zasadę, aby klient dokonał wyboru i zakupił to co chce mieć, a nie to co inni chcą mu sprzedać.

 Rozmawiała Joanna Chrustek

 

Apla

Meble Wrzosowa

Siedziba firmy i główny salon przedsiębiorstwa znajduje się w miejscowości Mstów k. Częstochowy, gdzie zlokalizowana jest również jej nowa fabryka. Przedsiębiorstwo posiada również zakład produkcyjny w miejscowości Wrzosowa, gdzie powstała pierwsza fabryka.

Produkty marki „Meble Wrzosowa” można nabyć także w kilkunastu salonach firmowych, zlokalizowanych na terenie całego kraju, m.in. w Bielsku Białej, Częstochowie, Gliwicach, Katowicach, Krakowie, Lubinie, Łodzi, Poznaniu, Rzeszowie, Warszawie i Wrocławiu, a nawet w Suwałkach. Klienci mogą również umówić się na konsultację z ekspertem firmy, w celu uzyskania porady w doborze wyposażenia kuchni lub wykonania projektu – wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie www.meblewrzosowa.pl. Spotkanie może się odbyć w jednym z salonów firmy lub w domu klienta. 

      Meble Wrzosowa, to firma zachowująca najwyższe standardy, o czym świadczą liczne nagrody oraz wyróżnienia na wystawach branżowych i targach, jak m.in. Złote Medale Międzynarodowych Targów Poznańskich w 2004 i 2006 r. i Międzynarodowych Targów Katowickich (2001-2003). Meble Wrzosowa były również nominowane do znaku „Dobry Wzór” w konkursie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego (2006 i 2011). Przedsiębiorstwo jest także trzykrotnym laureatem Opolskich Targów Mebli i Wyposażenia Wnętrz (2000-2002) oraz branżowych targów w Krakowie (2002-2003). Teraz ma szansę na zdobycie tytułu Laureata i medalu w ogólnopolskim konkursie Najwyższa Jakość QI 2012.